Bijna helft commissarissen vrouw
Waar blijven de vrouwelijke voorzitters?
Bijna de helft van de leden van de raden van commissarissen is vrouw, concludeert adviesbureau Spencer Stuart. Minder gunstig is de vertegenwoordiging van vrouwen in het aantal rvc-voorzitters.
Spencer Stuart telde in de jaarverslagen het aantal vrouwen in raden van commissarissen van grote beursgenoteerde bedrijven . Daaruit blijkt dat inmiddels 43% van de commissarissen bij AEX- en AMX-fondsen een vrouw is. Dat was tien jaar geleden nog 21%. Bij beursfondsen moet sinds drie jaar minimaal een derde van de raad van commissarissen uit vrouwen bestaan. Tegenover de gezonde verhouding in de raden staat een veel minder gelijkwaardige verdeling bij de voorzitters van de rvc’s: in die groep is maar één op de tien een vrouw. Van de 50 AEX- en AMX-bedrijven hebben alleen ASM, Air France-KLM, Fastned, Wereldhave en Wolters Kluwer een vrouwelijke president-commissaris. Bovendien is slechts 13% van de voorzitters van nominatiecommissies een vrouw. Op bestuursniveau is de opmars van vrouwen ook beperkt: zij leveren 6% van de ceo’s en 20% van de overige uitvoerende bestuurders.
(Bron: accountancyvanmorgen.nl)
Belangenverstrengeling
Tijo Collot d’Escury legt per direct zijn functie als voorzitter van de raad van toezicht van de TU Delft neer. In een verklaring schrijft hij ‘elke schijn van belangenverstrengeling’ met zijn partnerschap bij Roland Berger te willen voorkomen.
Collot d’Escury trad op 1 juli 2021 aan als voorzitter van de raad van toezicht, als opvolger van voormalig Shell-ceo Jeroen van der Veer. Hij was toen al partner bij Roland Berger. In datzelfde jaar publiceerde het consultancykantoor het rapport Valorisatie Ontketend, waarin collega’s van Collot d’Escury pleitten voor innovatie in fysieke ‘ecosystemen’ van bedrijven, kennisinstellingen en andere organisaties. Zo roemde het rapport de Erasmus Smart Health Tech Campus op het terrein van Erasmus Medisch Centrum. Nog steeds hebben dit soort ontwikkelingen de interesse van Roland Berger, valt op te maken uit het cvb-bericht. Dat suggereert een mogelijke toekomstige samenwerking: ’Met de concretisering van de convergentiestrategie en uitbouw van de campus Rotterdam, wordt het niet langer mogelijk de rol van voorzitter van de rvt te combineren met zijn functie als managing partner van Roland Berger.’ In het licht van de grote bezuinigingen op de TU Delft, vragen veel medewerkers zich juist af op het project niet op pauze moet. Zo stelde de ondernemingsraad onlangs nog de financiële haalbaarheid ter discussie en drong hij erop aan om geen geld meer te steken in dure onderzoeken.
(Bron: Delta.tudelft.nl)
Lachen in de boardroom
Zelfs in tijden van crisis, mag, nee móét er gelachen worden, volgens oud-Randstad-ceo en huidig multicommissaris Jacques van den Broek. En ook als er keiharde maatregelen genomen worden, mag dat best een beetje aardig en met compassie gebeuren. Hij vindt dat zelfs een van de belangrijkste eigenschappen van een commissaris:
'De sfeer moet goed zijn. Ook in tijden van crisis. Júist dan. Als het management naar de raad van commissarissen moet komen om nóg een keer op hoge toon te horen dat het niet lekker gaat, tja, daar zitten die mensen natuurlijk niet op te wachten. Dat wisten ze namelijk al. Het is belangrijk om een goede relatie te creëren, waarin het de moeite waard is om open gesprekken te hebben. Waarin altijd vanuit een positieve sfeer naar elkaar en naar het bedrijf gekeken wordt. We kunnen de cijfers wel weer gaan doornemen, dat vind ik allemaal prima, maar die cijfers kennen zij al en die cijfers ken ik al. Dat is nauwelijks interessant. Veel interessanter is de menselijke kant: hoe zit je erin? Ben je een beetje gelukkig? Wat betekent het voor je? Als je die vragen stelt, komt er meestal wel iets. Vanuit een goede sfeer kun je veel meer voor elkaar krijgen.’
(Bron: Management Scope)